איך בוחרים יועץ נכון להגשת בקשה לרשות החדשנות?

Nurit Amit, A Non-Dilutive R&D Funding Expert, Published on March 28, 2021

החלטתם להגיש בקשה לרשות החדשנות, אתם מודעים לתחרות העזה על התקציב המוגבל, לא מסתפקים ביועץ למילוי טפסים והגשת בקשה, ומחפשים את היועץ שיביא לכם אישור וכסף בחשבון הבנק של החברה. איך מוצאים אחד כזה?

לרוב בודקים באינטרנט, מקיימים שיחות טלפוניות, נפגשים עם חברות ייעוץ שונות, מגלים שכולם נחמדים מאד וכמעט לכולם יש מצגות מרשימות. אך אתם בביזנס וזה לא הספיק לכם, יש לכם אחריות כבדה להבטחת מימון שהחברה זקוקה לו להמשך פעילותה, לא מתרשמים מפרסטיז'ה של חברת ייעוץ גדולה שאינה רלוונטית לסיכויי האישור, ולא מעורך דין או רואה חשבון שהתחילו לכתוב בקשות, אתם מחפשים אינדיקטורים ברורים יותר לסיכויי הצלחה גבוהים וממשיכים לבדוק. לבסוף אתם מקבלים החלטה, מתחילים לעבוד, היועץ עושה כמיטב יכולתו ומגישים בקשה.

בחלק מהמקרים מתקבל אישור שהרי אין מספיק כסף לכולם.

מתסכל לשמוע מחברים או לגלות חלילה בעצמכם שבין החברות שלא זכו לאישור יש גם פרויקטים מעולים, ובין החברות שקיבלו אישור פרויקטים פחות טובים. למה זה קורה ואיך זה יכול להיות? פרויקט ראוי לא זוכה לאישור מסיבות שונות, בד"כ בשל הצגה לא נכונה של תוכנית הפיתוח וחוסר טיפול והתייחסות למגבלות האובייקטיביות של תהליך הבדיקה ושל הדיון בבקשה.

איך מונעים זאת? התשובה ארוכה מאד ותמציתה: חייבים לבנות מצג מקצועי שלם, אינטגרטיבי, איכותי ומוצק של תוכנית הפיתוח כדי לזכות באישור. מצג כזה תלוי לחלוטין ביכולת של היועץ עימו אתם עובדים.

ולכן ממליצה:

בשוק יועצים מסוגים שונים שהגיעו מרקע מקצועי שונה לצד חברות ייעוץ בינוניות וגדולות המעסיקות יועצים זוטרים ויועצים בכירים. שיווק מהוקצע ומצגות מרשימות לא יביאו לכם את האישור.

גודל חברת הייעוץ לא מהווה שיקול משום שלא תעבדו עם החברה על בניית ההצעה, אלא עם יועץ אחד מסוים.

בקשו לדעת מראש מי היועץ שיעבוד עמכם על ההצעה. שוחחו עימו, וודאו שיש לו ניסיון, הצלחות מוכחות, היכרות מעמיקה עם התעשייה בה אתם פועלים, אוריינטציה טכנולוגית רלוונטית ופרמטרים נוספים החשובים לכם. שוחחו עם חברות שעבדו עם יועץ זה כי רק בדיקה כזו תספק תקפות ליכולת היועץ להשיג עבורכם אישור ומימון ולא רק מילוי טפסים והגשת בקשה.

בהצלחה!

Main_Logo