דף הבית » מסלולים » קרנות דו לאומיות


קרנות דו לאומיות

 

ארה"ב - (BIRDF Bi-National Industrial R- &D Foundation)

קרן דו-לאומית ישראל ארה"ב למו"פ תעשייתי פועלת משנת 1977 בתיאום מלא עם המדען הראשי של משרד התמ"ס בישראל ועם מכון התקנים הלאומי של ארה"ב (NIST) שנציגיהם מכהנים ברוטציה כיו"ר מועצת המנהלים של הקרן. יכולתה המוכחת של הקרן לאורך שנות פעילותה, לצפות את התחומים העסקיים בהם תתרחש הפריצה הבאה, אפשרה לה לתפוס מקום מכובד כאוטוריטה בקרב הקהילה הטכנולוגית בארץ, ולקדם פרויקטים טכנולוגיים מובילים בתחומים עסקיים שונים.

מטרת הקרן - עידוד שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות מתחומי הטכנולוגיה השונים לפיתוח מוצר משותף שישיג הצלחה מסחרית.

יתרונות - הקרן תומכת בפרויקטים מבלי לקבל מניות בתמורה. כספי התמיכה מוחזרים כתמלוגים מהמכירות. הקרן תומכת בסכום של עד 50% מהוצאות הפרויקט - החל במו"פ וכלה בשלבי המכירה והשיווק הראשוניים. הקרן משתתפת בסיכון ואיננה דורשת את החזר השקעתה במקרים בהם הפרויקט לא הגיע לשלב המכירות.

פרויקט מתאים - מבוסס רעיון חדשני שתופס את העין ואת השוק, שיפותח ע"י חברות שותפות מישראל וארה"ב כאשר לאחת מהן לפחות איתנות עסקית וכלכלית ניכרת. הקרן שמה דגש על סיכויי הצלחה מסחרית ומשקיעה בתחומים חדשניים, רבי סיכון טכנולוגי אך גם בעלי סיכויי הצלחה גבוהים.

שיעור הסיוע - עד 50%. תקרת הסיוע עומדת על 1 מיליון דולר לפרויקט, לשתי השותפות מישראל ומארה"ב.

סוגי ההוצאות המוכרים - שכר המפתחים, בניית אבי טיפוס, פחת על ציוד, יועצים טכניים וקבלני משנה, רישום פטנטים, נסיעות לצורך הפרויקט והוצאות רלוונטיות לפיתוח שאושרו. הקרן מכירה בהוצאות שיווק ראשוניות (הכוונה אינה להקמת מערך שיווק).


קנדה - Canada-Israel Industrial Research- & Development Foundation CIIRD-F

קרן קנדה - ישראל למחקר ופיתוח תעשייתי, פועלת מאז 1994 ומטרתה עידוד לשיתוף פעולה טכנולוגי בין המדינות וחיזוק קשרי המסחר ביניהן. הקרן פועלת לקידום התעשיות והיכולות הטכנולוגיות הקיימות בשתי המדינות ולקידום השיווק של תעשיות אלו הקרן מסייעת במימון פרויקטי מו"פ משותפים עד ל-50% - מתקציב הפיתוח המשותף של הפרויקט. החזר התמיכה הכספית נדרש רק במקרים בהם ישנן מכירות כתוצאה מהפרויקט המשותף.


סינגפור - Singapore-Israel Industrial Research- & Development Foundation SIIRD

קרן סינגפור - ישראל למחקר ופיתוח תעשייתי פועלת מאז 1997 כחברה ללא מטרות רווח המנוהלת ע"י מועצת מנהלים משתי המדינות, ובראשה המדען הראשי ומנהל שמושבו בסינגפור. הקרן מעודדת פרויקטי מו"פ משותף בין חברות סינגפוריות וישראליות ומתמקדת בעידוד מיזמי מחקר ופיתוח תעשייתיים משותפים בשלב המסחור הראשוני .(b -site)

מטרות הקרן - חיזוק קשרי המדע, הטכנולוגיה והעסקים בין חברות בסינגפור ובישראל באמצעות עידוד שיתוף פעולה מסחרי וטכנולוגי, חיפוש שותפים טכנולוגיים ואסטרטגיים לחברות, איסוף מידע על חברות פוטנציאליות לשיתוף פעולה, מתן תמיכה כספית לפרויקטים של מחקר ופיתוח של מוצר או תהליך תעשייתיים.

הקרן מסייעת עד ל 50% מעלויות המו"פ של הפרויקט המשותף בין החברות. תקרת המענק לשתי השותפות הינה 750,000 $US לפרויקט שאורכו עד שלוש שנים ולא יעלה על 500,000 $US לשנה. מקבלי התמיכה נדרשים להחזיר את התמיכה הכספית שקיבלו מהקרן, בצורת תמלוגים, במקרים בהם ישנן מכירות כתוצאה מהפרויקט המשותף.


בריטניה - Britain-Israel Industrial Research- & Development Foundation BRITECH

קרן בריטניה - ישראל למחקר ופיתוח תעשייתי, פועלת מאז 1999 כארגון דו-לאומי ללא מטרות רווח שמטרתו לעודד שיתוף פעולה טכנולוגי וקשרי מסחר בין חברות היי-טק בריטיות לחברות ישראליות. המענק שניתן ע"י הקרן מהווה עד ל50%- מעלויות המו"פ של הפרויקט המשותף בין החברות. ערך המענק הינו 300,000 £ לשנה ולא יעלה על 450,000 £ לפרויקט שאורכו עד שלוש שנים. החזר התמיכה הכספית של הקרן, בצורת תמלוגים עד ל-150% - מסכום המענק, יידרש רק במקרים בהם ישנן מכירות כתוצאה מהפרויקט המשותף.


קוריאה - Korean-Israel Industrial R&D Fund KORIL-RDF

הקרן הדו לאומית קוריאה ישראל למו"פ תעשייתי הוקמה ביוזמה משותפת ללשכת המדען הראשי ו-MOCIE משרד המסחר התעשייה והאנרגיה הקוריאני. הקרן הנה חברה קוריאנית ללא מטרות רווח המנוהלת על ידי מועצת מנהלים רמת דרג משתי המדינות, ובראשה יושב המדען הראשי ומנהל שמושבו בקוריאה.

מטרות הקרן - לחזק את קשרי המדע ,הטכנולוגיה והעסקים בין חברות בקוריאה ובישראל, באמצעות עידוד שיתופי פעולה טכנולוגיים וקשרי מסחר בין חברות היי- טק קוריאניות לחברות היי- טק ישראליות.

הקרן מסייעת במימון עד ל 50% מעלויות המו"פ של הפרויקט המשותף בין החברות. תקרת המענק הינה $500,000 לפרויקט שאורכו עד שלוש שנים. מקבלי התמיכה נדרשים להחזיר את התמיכה הכספית שקיבלו מהקרן בצורת תמלוגים במקרים בהם ישנן מכירות כתוצאה מהפר.


 

צור קשר 054-4676008 מלאו פרטים וניצור עמכם קשרלקוחות אומרים

בעבר עבדתי עם מספר חברות ויועצים בענייני מדען ראשי. את שירותיה של נורית עמית שכרתי לראשונה בחברת SDT וגיליתי שירות ברמה אחרת לחלוטין. כשהקמתי את חברת Redis Labs לא היה לי ספק - יש רק מועמדת אחת שתטפל לנו בענייני מדען ראשי וזו נורית. ואכן עברנו כבר בהצלחה מרובה ארבע תוכניות ולאחרונה הגשנו אף את החמישית. הערך המוסף של נורית הוא עצום בכל שלבי התהליך, החל מהכנת הבקשה, דרך ביקור הבודק וכלה בהכנת הדוחות השונים. נורית - מספר אחת בארץ בתחום מדען ראשי!

Ofer Bengal, CEO & Founder Redis Labs

Technologies GigaSpaces נהנית משירותיה המקצועיים של נורית כבר שנים ארוכות, בהגשת בקשות למדען הראשי, ברמה הגבוהה ביותר, כאשר אחוזי ההצלחה באישור הבקשות מול המדען מלאים. ראויים לציון גם הזמינות הגבוהה, אדיבותה של נורית ויכולותיה להיכנס לעובי הטכנולוגיה עצמה תוך הבנה מעמיקה ומרשימה. קשריה המצוינים של נורית במשרדי המדען הראשי תורמים אף הם רבות להצלחת התהליך וניכר כי גם שם היא מוערכת מאוד. אנו מאמינים כי כל לקוח אשר יבחר להשתמש בשירותיה של נורית יזכה בשותף אמיתי ויקבל מנורית שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, תוך לויאליות מוחלטת לארגון.

Galit Sasson, Vice President, Finance. GigaSpaces Technologies

נורית מלווה אותנו כבר 6 שנים כמנכ"ל אויגילו (eVigilo) בתמיכה וייעוץ בפרוייקטי המדען הראשי במסירות רבה. נסיונה הרב, מקצועיותה חסרת הפשרות ויחסה החם - ראויים לציון מיוחד. לאור הצלחת כל הבקשות שהגשנו בניצוחה של נורית, אין לי ספק שעוד נמשיך לעבוד עימה שנים רבות.

גיא וייס, מנכ"ל אוגילו