דף הבית » מסלולים » התוכנית השביעית של האיחוד האירופי


התוכנית השביעית של האיחוד האירופי

 

יתרונות ההשתתפות בתוכנית המסגרת של האיחוד האירופי: מסלול מימון מצוין, לא מדלל, ללא כל התחייבות לתשלום תמלוגים כלשהם, ללא מגבלות בנושא הקניין הרוחני, אין תקרות למשכורות או לעלויות אחרות. תזרים המזומנים מבוסס על מקדמות של 85% לכל שנה תקציבית והשאר בסוף כל שנה וכל זאת לצד תועלות משמעותיות בהיבטים הטכנולוגיים ובמיוחד העסקיים. לכל אלו המנסים לחבור לתאגידים בינלאומיים ענקים, התוכנית השישית מראה את הדרך.


קריטריונים עיקריים להשתתפות בתוכנית השביעית:

נושא המחקר - האיחוד האירופאי מגדיר, בהתאם לתכניות הרב-שנתיות שלו, את תחומי העניין ואת נושאי המחקר אותו הם מעוניינים לממן. רשימת הנושאים המפורסמת כ"קולות קוראים" לכל מועד הגשה הינה סגורה וממוקדת. הרשימה משתנה ממועד למועד. פרויקט המחקר והפיתוח חייב להתאים לאחד מהנושאים המבוקשים על מנת להגיש בקשה. עם זאת טווח הנושאים המעניינים את האיחוד האירופאי הוא רחב ביותר, החל מחקר הסרטן והגנום, כל תחומי ה-IT והתקשורת, תחבורה, מזון, איכות הסביבה ועוד.


עבודה במאגד (קונסורציום) - האיחוד האירופאי מונחה ע"י משנתו החברתית, מחייב כי כל הפרויקטים תחת חסותו יפעלו כמאגד של גופים המשלבים כוחות למען המטרה ותורמים כל אחד מניסיונו ומיכולתו. כלל ברזל הוא שהקונסורציום יהיה מאוזן מכל האספקטים:

  • גיאוגרפית/תרבותית - גופים ממדינות שונות.
  • אופרטיבית - גופי פיתוח לצד לקוחות קצה, מכוני בדיקות לצד מכוני מחקר, גופי סטנדרטים לצד אתרי בטא.
  • תקציבית - מן הסתם, עיקר התקציב ילך לגופי הפיתוח, אולם במקביל שאר הגופים יקבלו נתח בהתאם לעבודה שהם יבצעו.
  • הומוגנית - חברות גדולות לצד חברות קטנות, אוניברסיטאות לצד חברות עסקיות וכד'.

בניית הקונסורציום המתאים הינה מלאכת מחשבת התפורה לכל פרויקט. בניית קונסורציום נכון ומתאים חיונית לעמידה בקריטריון זה.


חדשנות - הקריטריון השלישי בסדרה אולם הראשון בחשיבותו. נושא המחקר והפיתוח חייב להוות חדשנות על פי הקריטריונים הנוקשים של האיחוד האירופאי. קיימים מדדים שונים לבדיקת חדשנות ובכל מקרה ייבחן כל פרויקט לגופו על מנת לקבוע האם יעמוד בתנאי החדשנות. מדד ראשוני שקל יחסית להחיל הינו מדד הסיכון. ככל שהסיכון של גוף המבקש לבצע את הפרויקט גבוה יותר, כך סביר שהפרויקט הינו חדשני יותר. ככל שחדשנות הפרויקט תהא גבוהה יותר, בעיני המעריכים האירופאים, כך סיכויי הכניסה גבוהים יותר והצדקת התקציב תהא קלה יותר.


 

צור קשר 054-4676008 מלאו פרטים וניצור עמכם קשרלקוחות אומרים

בעבר עבדתי עם מספר חברות ויועצים בענייני מדען ראשי. את שירותיה של נורית עמית שכרתי לראשונה בחברת SDT וגיליתי שירות ברמה אחרת לחלוטין. כשהקמתי את חברת Redis Labs לא היה לי ספק - יש רק מועמדת אחת שתטפל לנו בענייני מדען ראשי וזו נורית. ואכן עברנו כבר בהצלחה מרובה ארבע תוכניות ולאחרונה הגשנו אף את החמישית. הערך המוסף של נורית הוא עצום בכל שלבי התהליך, החל מהכנת הבקשה, דרך ביקור הבודק וכלה בהכנת הדוחות השונים. נורית - מספר אחת בארץ בתחום מדען ראשי!

Ofer Bengal, CEO & Founder Redis Labs

Technologies GigaSpaces נהנית משירותיה המקצועיים של נורית כבר שנים ארוכות, בהגשת בקשות למדען הראשי, ברמה הגבוהה ביותר, כאשר אחוזי ההצלחה באישור הבקשות מול המדען מלאים. ראויים לציון גם הזמינות הגבוהה, אדיבותה של נורית ויכולותיה להיכנס לעובי הטכנולוגיה עצמה תוך הבנה מעמיקה ומרשימה. קשריה המצוינים של נורית במשרדי המדען הראשי תורמים אף הם רבות להצלחת התהליך וניכר כי גם שם היא מוערכת מאוד. אנו מאמינים כי כל לקוח אשר יבחר להשתמש בשירותיה של נורית יזכה בשותף אמיתי ויקבל מנורית שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר, תוך לויאליות מוחלטת לארגון.

Galit Sasson, Vice President, Finance. GigaSpaces Technologies

נורית מלווה אותנו כבר 6 שנים כמנכ"ל אויגילו (eVigilo) בתמיכה וייעוץ בפרוייקטי המדען הראשי במסירות רבה. נסיונה הרב, מקצועיותה חסרת הפשרות ויחסה החם - ראויים לציון מיוחד. לאור הצלחת כל הבקשות שהגשנו בניצוחה של נורית, אין לי ספק שעוד נמשיך לעבוד עימה שנים רבות.

גיא וייס, מנכ"ל אוגילו